“Paid partnership” võimalus Instagramis – mis see on?

Viimasel ajal on Instagramis nii palju uuendusi! Üks neist on “Paid partnership” funktsioon, mis on oluline nii turundajate kui ka sisuloojate jaoks. Millega on tegemist ning kuidas seda kasutada?

“Paid partnership” (tõlkes “tasustatud koostöö” ) on väike tekstike postituste või story päises, mis tähistab mõne brändiga koostöös valminud sisu. Uuendus loodi eesmärgil suurendada Instagramis sponsoreeritud sisu läbipaistvust ning seeläbi ka sisuloojate usaldusväärsust. Esimesed brändid said uut funktsiooni katsetada juba juulis, nüüdses on see laienenud enamikele ärikonto (Business Account) omanikele.

Turundajale

Brändi jaoks on “Paid partnership” võimaluse peamine eelis näha Facebookis sisuloojate postituste statistikat ning postitusi reklaamina kasutada – eeldusel, et sisulooja seda lubab.

Kuidas “Paid partnership” võimalust kasutada?

Selleks, et uut funktsiooni kasutada, peab ettevõte omama ärikontot (Business Account).

Avades Instagramis külgmenüü , saad ettevõttena valida, kas lubad kõikidel sisuloojatel end postituses märkida või soovid iga sisulooja eraldi kinnitada. Selleks, et postitusi enne avalikustamist kinnitada, klikka menüüs Business, vali seejärel Branded Content -> Branded Content Approvals ja lülita sisse Require Approvals (nõua kinnitusi). Kui oled sisulooja kinnitanud, saab ta edaspidi su brändi postitustes märkida ning selle kohta ei küsita enam täiendavat nõusolekut.

“Paid partnership” funktsiooni üheks tugevaimaks eeliseks on see, et nüüd näed Facebookis ka sisuloojate postituste ja story’de statistikat: postituste puhul levikut ja kaasatust; story’de puhul levikut, edasi-tagasi liikumisi (taps forward, taps backward), vastuste arvu ning story vaatest väljumisi (exits). Statistika nägemiseks ava Facebookis Insights -> Branded Content.

Kui sisulooja on andnud sulle loa enda postitust reklaamida, siis antud postituste statistika nägemiseks ava Business Manager -> Measure & Report -> Branded Content.

Sisuloojale

Sisulooja jaoks on “Paid partnership” eelkõige võimalus selgemalt koostööpostitused ülejäänud sisust eristada, näidata koostööde autentsust (st tegemist ei ole n-ö fake koostööga), jagada brändiga postituse statistikat ning saada täiendavat nähtavust, kui bränd postitust reklaamib.

Kuidas “Paid partnership” võimalust kasutada?

Sisuloojad saavad “Paid Partnership” funktsiooni sisse lülitada vaid siis, kui neil on ärikonto (Business account) või sisulooja profiil (Creator profile). Samuti tuleb silmas pidada, et postitusse saab märkida ainult ühe brändi.

1. Pärast foto või video valimist ja filtrite lisamist vajuta Next
2. Seejärel ava Advanced Settings
3. Ettevõtte otsimiseks klikka Tag Business Partner
4. Kliki selle brändi nimel, mida soovid oma postituses märkida. Selleks, et brändi postituses märkida saaksid, peab neil samuti olema ärikonto.

Sageli võib ka juhtuda, et ettevõtte nimi ilmub loetelus, kuid sul pole luba antud brändi märkimiseks. Sellisel juhul tuleb pisut oodata – kuni bränd sulle nõusoleku annab – või võtta nendega ühendust ning küsida nõusolekut. Pärast brändi märkimist läheb brändile teavitus, et oled nad oma postituses märkinud, samuti näevad nad postituse statistikat.

Kui soovid brändi märkida oma storys, käitu järgnevalt:

1. Ava Instagrami kaamera ning loo story-postitus
2. Seejärel kliki lingi ikoonile 🔗 (üleval ääres)
3. Vali Tag a Business Partner ning vali loetelust bränd, keda story’s märkida tahad.

 

Bränd, kes postituses märgitud on, saab postitust ka reklaamida, et see veelgi laiema vaatajaskonnani jõuaks – ent selleks peab sisulooja esmalt brändile loa andma. Saad seda teha nii:

1. Loo postitus
2. Enne pealkirja lisamist klikka Advanced Settings
3. Märgi bränd, kellega koostööd teed
4. Kliki Allow Business Partner to Promote

❕ Pea meeles, et peale loa andmist ei ole sisuloojal võimalik enam postituse sisu muuta ega seda kustutada. Samuti ei tohi selleks olla postituses märgitud kasutajaid (@kasutajanimi), gife, hashtag’e ja muusikat.

 

Kas “Paid Partnership” funktsionaalsuse kasutamine on vajalik? Sellel on kahtlemata eeliseid – näiteks eristab see koostööpostitused selgelt teistest postitustest, annab turundajatele ligipääsu postituste statistikale (seda teeb ka Promoty) ning võimaluse postitust reklaamida.

Oluline on silmas pidada, et koostööpostituste tähistamine on Instagramis a-la-ti kohustuslik, seda nii Instagrami reklaampoliitika kui ka riikliku seadusandluse järgi – ükskõik, kas tasuks on toode või rahaline tasu. See, kas sisulooja otsustab tagasihoidliku #ad hashtag’i või rohkem silmapaistva “Paid partnership” märgise kasuks, on igaühe enda valik.

 

Samal teemal: