Kuidas leida YouTube’i influencereid? Top 20 Eesti youtuberid

YouTube on üks maailma populaarseimaid sotsiaalmeedia platvorme, kus paljud kasutajad veedavad igapäevaselt aega oma lemmiksisuloojate seltsis. See on ka põhjus, miks üha rohkem brände YouTube’i sisuloojatega koostööd teeb!

Lisaks sellele, et see influencer turundus on hea võimalus jõuda uute klientideni, on YouTube’i sisuloojate ja tema vaatajate vahel tugev side – mis võib tähendada ka suuremat usaldust ja influencer‘i “mõju”. Rääkimata sellest, et videos on sisuloojal võimalik toodet märksa põhjalikumalt tutvustada, isiklikku kogemust jagada ning jälgijaid kaasata.

Kuidas aga brändiga sobivaid sisuloojaid leida ning kes on praegu populaarsemad youtuberid Eestis? Loe edasi👇🏼

TOP 20 Eesti youtuberid aastal 2023

Kuivõrd YouTube on rahvusvaheline sotsiaalmeedia kanal, on ootuspärane, et suurimate Eesti kanalite seas on peamiselt inglisekeelse sisuga kanalid. Nii leiab esikümnest korduvalt meedias mainitud Estonianna (@estonianna), aga ka hulgaliselt kohalike jaoks tundmatuid YouTube’i kanaleid, mille asukohaks on märgitud Eesti.

Eeldades, et kohalike turundajate eesmärgiks on jõuda Eestis asuva vaatajaskonnani, filtreerisime välja suurima jälgijaskonnaga eestikeelse sisuga YouTube’i kanalid.

Suurima jälgijaskonnaga eestikeelset YouTube kanalid:

#1   Andrei Zevakin (@andreiszevakin) – 174K jälgijat
#2   Nublu (@nublukawasaki) – 65K jälgijat
#3   Henri Karpov (@hensugusta) – 53K jälgijat
#4   Eesti Rahvusringhääling (@rahvusringhaaling) – 51K jälgijat
#5   Live Moments (@livemoments) – 50K jälgijat
#6   TheTomsikene (@thetomsikene) – 43K jälgijat
#7   Maria Rannaväli (@mariarannavali) – 42K jälgijat
#8   Martti Hallik (@marttihalliktv) – 37.6K jälgijat
#9   EstMagicz (@estmagicz) – 37.8K
#10  Sidni Tomson (@sikkukas) – 36K jälgijat
#11  Comedy Estonia (@comedyestonialive) – 35K jälgijat
#12  Mänguväli (@manguvali) – 34.2K jälgijat
#13  Istoprocent (@istoprocentHD) – 32.5K jälgijat
#14  Deana Noop (@deanabanana) – 32K jälgijat
#15  Põhja-Tallinn (@wilddisease) – 32K jälgijat
#16  Nele Kirsipuu (@NeleKirsipuu) – 31.9K jälgijat
#17  Vanamehe Multikas (@VanameheMultikas) – 30.8K jälgijat
#18  Liisa Pärnpuu (@liisavijard)– 30.5K jälgijat
#19  KeerdTrepp (@keerdtrepp) – 29.9K jälgijat
#20  Planeet Vicky (@planeetvicky) – 28.9K jälgijat

Kuidas leida brändiga sobivad YouTube influencer‘id?

Laias taastus on YouTube’i sisuloojate leidmiseks kolm valikut: otsida YouTube’ist, otsida Google’ist ja sotsiaalmeediast või kasutada selleks mõeldud sisuloojate otsingu tööriista.

a. Kasuta YouTube’i otsingut

Üks lihtsamaid viise teatud valdkonna sisuloojate leidmiseks YouTube’i otsinguriba kasutamine: sisesta oma valdkonna või nišiga seotud märksõnad ja YouTube annab sulle asjakohaste videote loendi! Tulemusi saab filtreerida tulemusi üleslaadimise kuupäeva, tüübi (video, kanal või esitusloend) ja muude kriteeriumide järgi.

eesti youtube influencerid – eesti youtuberid – Keily Helimets

Kindlasti tasub siinkohal üle vaadata ka YouTube’i soovitused: kui vaatad ühe kasutaja alt palju samateemalisi videoid, soovitab platvormi algoritm sulle sel teemal ka teiste youtuberite videoid. 

b. Kasuta Google’t ning sotsiaalmeediat

Teine võimalus YouTube’i sisuloojate leidmiseks on otsida neid Google’ist – ilmselt oled sa seda juba proovinud! Sisesta märksõnad, mis on seotud sinu valdkonnaga ja lisa sinna märksõna YouTube – näiteks iluteemalised  YouTube kanalid, moeblogijad YouTube’is või vegan retseptid YouTube.

Paljud Eesti youtuberid on aktiivsed ka teistel sotsiaalmeedia platvormidel. Seega võib olla kasulik otsida sobilikke mõjuisikuid ka näiteks Instagramist ja TikTokist! Enamikel platvormidel saab otsida teemaviidete, märksõnade ja ka asukoha järgi – proovi näiteks otsida märksõna youtuber.

c. Kasuta YouTube sisuloojate otsimise tööriista

Promotys saad otsida brändiga sobivaid sisuloojaid meie ülemaailmsest YouTube’i influencer‘ite andmebaasist – filtreerides neid asukoha, tellijate arvu, keele, kaasatuse määra (engagement rate) või vaatajaskonna demograafia (sugu, vanus, keel) põhjal.

YouTube’i sisuloojate otsing Promotys (proovi tasuta)

Lisaks näed iga YouTube’i sisulooja profiili üksikasjalikku teavet: jälgijad, keskmine vaatamiste arv, kaasatuse määr, jälgijad ja kommenteerijad riigiti, jälgijate arvu kasv ajas, tähelepanuväärsed jälgijad, sarnased profiilid ja palju muud.

See aitab sul leida oma brändi jaoks täpselt õiged YouTube’i koostööpartnerid 🤍

MrBeast YouTube account insights – YouTube influencer search tool

Kokkuvõtteks: kuidas leida brändiga sobivad YouTube’i influencerid?

Lihtsaim võimalus teatud valdkonna youtuberite leidmiseks on kasutada YouTube’i otsingut – kuid piiratud filtreerimisvalikute tõttu ei pruugi asjakohaseid tulemusi saada.

Kiiremini ja lihtsamini leiab sobivad sisuloojad mõne influencer’ite otsingu tööriista abil: näiteks Promotys saad YouTube’i sisuloojaid otsida meie ülemaailmsest influencer‘ite andmebaasist, filtreerides neid asukoha, jälgijate arvu, vaatajaskonna demograafia (sugu, vanus, asukoht) või muude kriteeriumide järgi. Loo konto, et ise järele proovida! 👇🏼

Samal teemal: