KUIDAS KAASATA MIKROMÕJUTAJAID: Neli kampaaniaideed Eesti brändidelt

Influencer turundus on efektiivne tööriist, see on selge: professionaalsetel sisuloojatel on truu jälgijaskond, kõrge kaasatus ja oskus luua head sisu. Kuidas neid aga turunduses nii kaasata, et neist päriselt ka kasu oleks? Toome teieni neli ägedat Instagrami kampaaniaideed nii Promoty kampaaniate seast kui teistelt Eesti brändidelt!

 .

1. Võimenda olemasoleva (loosi)kampaania sõnumit

See on ülekaalukalt populaarseim kampaaniatüüp Promotys: bränd kuulutab enda sotsiaalmeedias välja (loosi)kampaania ning kaasab läbi Promoty (mikro)mõjutajad, kes kampaaniasõnumit levitada aitavad.

Näiteks NOCCO loosis aasta alguses kõikide #noccoeesti piltide jagajate vahel välja spordiklubi aastapääsme. Kampaaniasõnumi võimendamiseks kaasas ta Promoty kaudu kampaaniasse ka 18 mikromõjutajat, kes kampaaniasõnumit koos Nocco pildiga enda profiilil jagasid – nii sai kampaania märgatavalt laiema kajastuse ja tõi osalema ka kaasatud mikromõjutajate jälgijad.

Bränd: NOCCO
Postitusi: 18
Levik: 15 729
Meeldimisi: 5 280
Kommentaare: 40.

 

2. Ehita oma sotsiaalmeedia üles kasutajate loodud sisule


Sisuloojate kaasamise üheks kõige suuremaks eeliseks
(nagu nimigi ütleb!) on kvaliteetse sisu loomine. Kui professionaalsete pildistamiste korraldamine ettevõtte jaoks kallis lõbu ja tihti on tulemuseks steriilsed stuudiopildid, siis mikromõjutajad suudavad tihti luua just õige vibe’iga kvaliteetset sisu – ja seda märgatavalt soodsamalt.

Näiteks La Muu sai Promotys ikka väga head fotomaterjali! Lisaks pidid sisuloojad edastama vabas vormis vihje La Muu käimasolevale loosile, mis täitis ka eelkirjeldatud kampaaniasõnumi levitamise eesmärki. Topeltvõit! ✅
.

La Muu Instagram Influencer Marketing

.
P.S. Üheks kavalaks võtteks, mis aitab mikromõjutajate sisuloomet edendada, on neile toodete saatmine.
Turundaja seisukohast on see arusaadav: tavaliselt tehakse postitus nii toote kätte saamisel kui ka pärastpoole selle kasutamisel – eriti kui tegemist on millegagi, mida saab pudru peale panna. 😜 Lisaks on see hea võimalus paluda sisuloojal tooteid arvustada, sooduskoodi jagada või koostöös midagi välja loosida.

Kindlasti ei saa aga eeldada, et iga sisulooja on nõus tasuta toote eest postituse tegema – kirjutasime sellest lähemalt Influencer turunduse 101 blogipostituses.

 

3. Levita uudiseid – näiteks uute toodete lansseerimisel


Üheks kõige lõbusamaks Promoty kampaaniaks on seni olnud
Fruuti esimese aprilli kampaania, kus Eesti smuutibränd teatas eriti tervisliku muru-mullasmuuti lansseerimisest. “Retsept on loodud koos Eesti juhtivate muru-ja mullauurijatega ning toote sisu on pärit 100% Eestist,” kinnitas sisuloojatele ette antud põhjalik tootekirjeldus. Kuna toodet tegelikult olemas ei olnud, edastati sisuloojatele toote asemel valik tootefotosid.

Ühepäevane kampaania sai hulgaliselt positiivset tagasisidet ning tekitas nii mõnelgi küsimusi – kui ikka üle kümne inimese uue smuuti pilti jagab, ei saa ju tegemist olla naljaga?!
.

.
“Juhul, kui su tiimil tuleb viimasel hetkel geniaalne idee ning see baseerub sotsiaalmeedial, siis Promoty on lisaks tavapärasele boostimisele (mis on üsna kallis) ainus kiire võimalus see sotsiaalmeedia kanalites nähtavaks teha,”  kommenteerib Fruuti maaletooja GKR tegevjuht Gert-Kristjan Rungi. “
Paljud nende influencerid reageerivad ülikiiresti ning täna ülesse pandud kampaania on juba homseks sotsiaalmeedias korralikult nähtav.” 

Bränd: Fruuti
Postitusi: 12
Levik: 8 356
Meeldimisi: 2 680
Kommentaare: 30

   

  4. Leia brändisaadikud, kellega pikaajalist koostööd teha


  Sõnumi levitamine on VEEL lihtsam,
  kui sul on juba brändisaadikud, kellega koostööd teha. Üheks
  paremaks näiteks ambassadoride kaasamisest on Eesti Instagrami turunduse lipulaev Boost Yourself. Nagu ütleb Innaüks supertoitude brändisaadikutest:

  “Asi ei ole promos või snäppide-piltide postitamises meie sotsiaalmeedia kanalitesse. Boostist on saanud suur osa meie elustiilist and we’re living it. Ja obviouuusly ei ole kõik alati nii lilleline ning kõigil on oma ups and downs ja vahepeal (nagu näiteeks suvel) läheb healthy eluviis natuke rohkem käest ära, kuid sellepärast me olemegi olemas – to lift each other up, pushida, motiveerida ja inspireerida nii ennast kui teisi.”
  .

  Boost Yourself Instagrami turundus

  Allikas: www.innakov.com

  .

   

  More on the topic