7 edukat tootekampaaniat Promotys – case study’d

2019. aasta kesksuvel lansseerisime Promotys tootekampaaniad: kampaaniatüüp, kus bränd saab sisuloojatele tasuda toodetes. Sealjuures olime ise pisut kõhklevad, kuidas see vastu võetakse – kas sisuloojad on valmis ainult toodete eest koostöid tegema?

Selgus, et meie hirm osutus asjatuks: tootekampaaniad on osutunud üllatavalt populaarseks. Mõned meie kõige edukamad kampaaniad on sellised, kus sisuloojale on tasuks ainult toode. Näiteks Sutu kampaaniasse, kus oli tasuks pakk pilliroost kõrsi, kandideeris üle 400 sisulooja – ja sealhulgas oli ka enam kui 100 000 jälgijaga sisuloojaid! Kuidas nad seda tegid?

Võlu sisuloojaid missiooniga 💚

“Saaremaal muinasjutulise Sutu lahe ääres ajaloolises veskis teevad kohalikud meistrid lahedaid pilliroost joogikõrsi. Igal talvel kui merel jää peal, niidetakse pilliroog ning seejärel vormitakse neist aasta jooksul kaunid kõrred lemmikjookide nautimiseks,” algab Sutu kampaaniabriif.

Ehkki tegemist on pigem madalama hinnaklassi tootega, kõnetas sisuloojaid üleskutse loobuda plastiku tarbimisest ja seeläbi maailma pisut paremaks paigaks muuta – ja just seetõttu kujunes Sutu oma 400 kandidaadiga üheks populaarseimaks kampaaniaks Promoty ajaloos.

Sutu kampaania läks platvormile üles augusti lõpus. Kuna huvi kampaania vastu oli mee-le-tu, pikendati kampaaniat jooksvalt, kaasates üha rohkem sisuloojad. Kokku tehti kampaania raames ligi sada koostööpostitust, millest viimased jõudsid Instagrami detsembri keskpaigas.

Sutu jaoks oli see esimene kampaania Promotys.

“Peamine soov oli brändi tuntust kasvatada,” selgitas Sutu eestvedaja Kaido Saar. “Usun, et seda oleme antud kampaaniaga ka korralikult saanud  vähemalt märksõnade kasutus otsimootorites näitab, et meie nime ja tooteid otsitakse. Samuti on Instagrami jälgijate arv kasvanud 2,5 korda. Kui algselt oli meil pigem soov antud uudset lähenemist lihtsalt testida, siis nüüdseks oleme aru saanud, et see on täitsa hästi toimiv lahendus.”

Kampaania
tulemused

Postitusi: 95

Levik: 247 943

Meeldimisi: 38 215

Kommentaare: 3659

CPE (cost per engagement): 0.02€ 

Teine bränd, kes sisuloojaid missiooniga võlus, on inspireerivaid juuksepaelu müüv bränd Femme Fiere. Taaskord – ehkki kampaanias ei olnud rahalist tasu, kandideeris kampaaniasse ligi sadakond naist, keda brändi missioon kõnetas.

“The brand is all about inspiring and empowering women,” seisis kampaania briifis. “The two main values it promotes are positivity and sisterhood. So basically it should inspire through positivity, we don’t want to be feminist in the sense of saying that we are superior or say we are better than other women, etc. We want to make all women feel more empowered and support each other.”

 

Üllata influencer’it (ja tema jälgijat) 🎈

Selle suve üks kõige ägedamaid kampaaniaid oli Maltesersi šokolaadi lansseerimiskampaania, kus sisuloojatele saadeti karbitäis Maltesersi šokolaadi. Saadetise kirsiks oli punane heeliumiga täidetud õhupall, mis karpi avades välja liugles. Selleks, et emotsiooni paremini edasi anda, pidid sisuloojad lisaks tavapostitusele jagama story’des ka videot paki avamisest.

Ehkki kampaania elluviimine nõudis üksjagu koordineerimist – sooja ilma tõttu pidime kõigile 35 kampaanias osalenud sisuloojale pakid ühe päeva jooksul kohale toimetama – oli tulemus täiega seda väärt! Kampaania paistis Instagramis nii jõuliselt silma, et sellest tehti isegi paroodia-story’d 🤭

Kuna selles kampaanias oli influencer turundusel välimeedia ja teiste reklaamkanalite kõrval vaid toetav roll, oli mõju müügile hinnata keeruline. Instagramis jõudsid 35 sisulooja postitused enam kui 130 000 inimeseni ning kogusid ligi 13 000 pisikest südant.

Korralda koos influencer’iga loosimine (giveaway)

Loosimängud, kus sisulooja jagab oma jälgijatele brändi tooteid, toovad kasu (loe: tuntust ja uusi jälgijaid) nii brändile kui ka sisuloojale.

Sealjuures ei pea kampaaniasse kaasama alati palju sisuloojaid: näiteks Selver valis välja viis brändiga sobivat suure jälgijaskonnaga influencer’it, kes said endale tasuks kinkekaardi ning lisaks 99€ kinkekaardi välja loosimiseks.

Eriti äge oli koostöö videoblogija Karin Larveniga 👇🏻 (@karinlarven), kes tegi kampaania raames ka video oma nädala toitumisest. Tõeliselt hea näide koostööst, mis lisaks brändi sõnumi edastamisele ka sisulooja jälgijatele päriselt väärtust loob! ♡

Pane tasuna välja kinkekaart

Kui tootevalik on nii suur, et seda Promotys listida ei õnnestu, võib sisuloojatele tasuks anda võimaluse teatud summa eest endale poest tooteid valida.

Promoty kampaaniaid vaadates tundub, et eriti hästi toimib see riidebrändide puhul – näiteks River Island, Mustang ning Denim Dream on teinud mitu kampaaniat, kus tasuks on poe kinkekaart. Põhjus, miks see toimib, on lihtne: kampaaniasse kandideerivad vaid vastava brändi fännid, kes on enam kui õnnelikud, kui oma lemmikpoes krediiti saavad. 💸

River Islandi kampaaniasse kandideeris kokku üle 100 sisulooja. Sisulooja statistika, fotode kvaliteedi ja kandideerimisavalduse/-idee põhjal valiti välja üheksa brändiga sobivat sisuloojat ning lepiti kokku ajad, mil sisulooja sai tulla kauplusesse outfit‘i valima. Piltide tegemisel piirangut ei seatud, mistõttu oli tulemuseks tõeliselt ilusad visuaalid.

Pisut erinevalt lahendas kampaania Mustang, kes palus oma sisuloojatel leida kauplustest kõige ägedamad komplektid ning teha pildid sealsamas kaupluses. Tulemuseks oli ühtne visuaal ning tugev sõnum, et brändi kauplustes on hooaja allahindlus. Tasuks oli ka selles kampaanias kinkekaart, mis tähendas, et sisulooja sai peale erinevate komplektide proovimist kohe meelepärase toote soetada.

Paku sisuloojale elamust

Kes ütles, et tootena kvalifitseerub üksnes füüsiline toode? Täpselt samamoodi võib tooteks olla ta teenus, toidukord, (kultuuri)elamus või miks mitte, reis! Sisulooja, kes on ise elamust kogenud, oskab teistele emotsiooni ja soovituse kõige ehedamalt edasi anda. Näiteks Viking Line on sisuloojad paaril korral kruiisile viinud. Lisaks postitusele jagasid sisuloojad reisi jooksul vahetuid emotsioone ka story’des ning mõni tegi isegi täispika vlogi – nii vahetu ja emotsionaalne sisu tekitas küll tahtmise kohe kruiisipiletid broneerida!

Sama strateegia sobib hästi ka iluteenustele, toidukohtadele ning füüsilistele toodetele, millel on salong – kui sisulooja on oma kogemusega siiralt rahul, õhkub see ka tema postitusest! Näiteks Katusekohvik kaasas oma uue menüü tutvustamiseks Promoty sisuloojaid ja me pole kunagi varem üheski kampaanias nii palju 🤯 emoji-sid näinud!

👆🏻 Need olid kampaaniad, kus sisulooja sai tasuks ainult toote.

 

Miks tootekampaaniad toimivad? Enamasti kandideerivad kampaaniasse ainult need sisuloojad, kes päriselt antud toodet kasutavad (või tunnevad, et tahaks seda proovida). See tähendab, et postitused on siirad, autentsed ning toovad brändile tulemusi – rääkimata sellest, et brändile on toodetes tasumine märgatavalt kuluefektiivsem kui rahalise tasu pakkumine.

Millal tootekampaaniad ei toimi? Siis, kui tasuks saadav toode ei ole väärt sisu loomisesse investeeritud aega ja raha. Heal tasemel sisuloome nõuab läbimõeldud kontseptsiooni, stilistikat, head kaamerat, fotosessiooni ning piltide järeltöötlust – on arusaadav, et tuhandete jälgijatega sisuloojad ei taha seda ühe veepudeli või krõpsupaki eest teha. Seetõttu soovitame madala hinnaga toodete puhul lisada ka rahalise tasu, et ka suurema jälgijaskonnaga sisuloojad oleksid motiveeritud kampaanias osalema.

Usume siiralt, et mida rohkem sisulooja brändi või toodet fännab, seda paremad on koostööpostitused ja seda rohkem toovad need brändile tulemusi. Seetõttu olemegi Promoty üles ehitanud nii, et sisuloojad saavad ise kampaaniasse kandideerida – nii leiab turundaja üles just need sisuloojad, keda bränd kõnetabLisaks saavad sisuloojad nüüd Promotys oma tasu iga kampaania puhul eraldi määrata: mida rohkem ta brändi või toodet fännab, seda väiksem on postituse eest küsitav summa.

Samal teemal: