Kuidas kirjutada influencerile hea kampaaniabriif?

Promoty eesmärk on teha influencer turunduskampaaniate läbiviimine brändi jaoks võimalikult lihtsaks ja efektiivseks. Selleks on aga vaja hästi kirjutatud kampaaniabriifi, mis annaks sisuloojale brändi ootused võimalikult täpselt edasi. 

Promotys läbi viidud enam kui 900 kampaania kogemuse põhjal panime kirja aspektid, mis ühes korralikus briifis kindlasti mainitud peaks olema. 👇🏼

✔️ Pilkupüüdev pealkiri
◻️ Brändi või toote/teenuse tutvustus
◻️ Kampaania eesmärk
◻️ Milliseid sisuloojaid otsitakse
◻️ DOs & DON’Ts

 

◻️ Pilkupüüdev pealkiri

Kampaania pealkiri, brändi nimetus ja visuaal on esimene asi, mille põhjal sisulooja otsustab, kas tal üldse on huvi kampaania kirjeldus läbi lugeda. Seega võiks kampaania pealkiri olla eristuv ja pilkupüüdev – näiteks “Lisame koos sotsiaalmeediasse vürtsi! või “Jaga oma jälgijatele x tooteid”. Vähemtuntud brändi puhul võiks pealkiri ka vihjata, millega on tegemist. Miks mitte ka mõni emoji! 😜

Kampaania kirjeldus peaks samamoodi olema lühike ja pilkupüüdev, tuues samas välja kõige olulisema info. Tihtipeale sisuloojad lihtsalt ei viitsi pikki ja lohisevaid kampaaniabriife lugeda! Samuti tekib liiga pika briifi puhul oht, et midagi olulist jääb kahe silma vahele. 

◻️ Brändi või toote/teenuse tutvustus

Kampaania kirjelduse alguses tasub välja tuua brändi, toote või teenuse tutvustus – eriti, kui otsid sisuloojaid, kes (uut) toodet varem proovinud ei ole! Mida paremini suudad brändi iseloomu ja väärtuseid kampaaniabriifis edasi anda, seda paremini brändiga sobivad sisuloojad kampaaniasse leiad.

Kindlasti ei tohi sisuloojale teksti ette kirjutada – see mõjub kommertsliku ja ebaautentsena ning ei too tulemusi. Oluline on eristada info, mis kindlasti peab postituses sees olema, ning info, mis on niisama taustaks.

◻️ Kampaania eesmärk

Samuti tasub välja tuua kampaania kontseptsioon ning kampaania eesmärk, et sisulooja oskaks oma postituse pildiallkirja selle ümber kirjutada ning jälgijaid vastavalt eesmärgile üles kutsuda. Kampaania eesmärgiks võib olla näiteks:

• Teavitada inimesi brändi (müügi)kampaaniast või allahindlustest
• Suunata inimesed brändi Instagrami kontole / e-poodi / kauplusesse / maandumislehele
• Tõsta teadlikkust brändist või selle teatud omadustest
• Suurendada toote/teenuse müüki

◻️ Milliseid sisuloojaid otsitakse

Üks hea nipp on lisada kampaania kirjeldusse, mida sisuloojad kandideerimisel kirjutama peaksid: näiteks võib küsida, milliseid tooteid nad varem kasutanud on või millise postituse teha plaanivad. See tagab sisukamad avaldused ning aitab need päris fännid lihtsamini üles leida. Samuti võib kohe briifis kirjutada, milliseid sisuloojaid kandideerima ootad – näiteks:

• Otsime sisuloojaid, kes osalesid eelmisel aastal x üritusel ja tahaks seda sel aastal uuesti teha!
• Otsime sisuloojaid, kelle jaoks on keskkond oluline ning kes püüavad oma igapäevaelus vähem prügi tekitada
• Otsime sisuloojaid, kes armastavad magusat, aga tahaks samas tervislikult toituda

…nii tunneb sobiv sisulooja, et kampaania on “täpselt talle mõeldud” ning kandideerib suurema tõenäosusega.

◻️ DO’s & DON’Ts

Selles rubriigis saab välja tuua täpsemad juhised nii visuaali kui ka pildiallkirja osas – näiteks võib kirjeldada, millises kontekstis toode pildil peaks olema, kas sisulooja peaks ise ka pildil olema, millistes värvides võiks foto olla jm. Kui brändi jaoks on oluline rõhutada mõnd konkreetset omadust (keskkonnasõbralikkus, päritolu vms), peaks ka selle ära mainima.

Samuti tasub läbi mõelda võimalikud ohukohad – näiteks kui tegemist on konservatiivsema brändiga ning visuaalidel ei tohi olla paljast ihu, võiks selle briifis välja tuua. Ära tasub mainida ka ilmselged asjad, mis alustava sisulooja jaoks ei pruugi ilmselged olla – näiteks see, et teatud ajaperioodi jooksul ei tohiks konkureerivate brändidega koostööd teha.

Seejärel näeb brändi kampaaniabriif Promotys välja umbes selline:

Fiktiivse brändi kampaaniabriif

Kui sul platvormi kohta küsimusi tekib või tahad kellegagi kampaaniaideid põrgatada, võid alati meile [email protected] kirjutada – mõtleme hea meelega kaasa! Lisaks võib sulle abiks olla “Mis on Promoty” artikkel ehk põhjalik juhend, kuidas Promotys kampaaniaid läbi viia. Kui see loetud, võib kampaania üles seada! 👇🏼

More on the topic