Mikroinfluencerid: kes nad on ja miks nendega koostööd teha?

Influencer turundus kasvab mee-le-tu tempoga: kui 2019. aastal investeeriti influencer turundusse Business Insideri kohaselt 8 miljardit dollarit, siis 2022. aastaks kasvab see summa enam kui 15 miljardit dollarini. Mis saab edasi?


Vaadates sotsiaalmeedia- ja internetiturunduse trende, võib julgelt ennustada, et
influencer turundus kinnitab brändi strateegia olulise osana üha jõulisemalt kanda:

47% kõikidest internetikasutajatest kasutab Adblocki, sealjuures suureneb kasutajate arv jõudsalt. See tähendab, et bänner- ja display-reklaami efektiivsus üha väheneb.

• Sotsiaalmeedia kasutajate hulk kasvab endiselt. Lisaks suhtlemisele ja piltide jagamisele mõjutab sotsiaalmeedia olulisel määral ka meie ostuotsuseid: erinevate uuringute põhjal otsib 70% – 80% tarbijatest enne ostuotsuse tegemist lisainfot sotsiaalmeediast.

• Nii Facebook kui Instagram liiguvad selles suunas, et kasutajad näevad üha rohkem sõprade ja vähem brändide postitusi. Paar aastat tagasi toimunud Facebooki algoritmi muudatus viitab sellele, et brändide jaoks võib tasuta reach täiesti ära kaduda.

Järeldus: mida kõrgemad on hinnad tavapärastes meediakanalites (sh online meedia), seda rohkem on põhjust investeerida mõjutajatesse. Ehkki absoluutset influencer turunduse tasuvust ei ole võimalik määratleda, näitas Tomsoni läbi viidud uuring, et influencer turundus võib iga investeeritud euro 6,5-kordselt tagasi tuua – rääkimata positiivsest mõjust brändi kuvandile!

 

Sealjuures on kõige kõrgema investeeringu tasuvusega just mikro-influencer’id: esiteks on nende postituste tasu kordades väiksem kui miljonite jälgijatega Instagrami kuulsustel; teiseks on mikro-influencer’i fännid palju rohkem kaasatud ja neile läheb loodav sisu korda. Suurim erinevus n-ö „päris“ influencer’itega ongi see, et väiksemad sisuloojad on ehedad, loovad oma sisu ise ja suhtlevad aktiivselt jälgijaskonnaga. Sel põhjusel suudavad jälgijad rohkem nendega samastuda ning usaldavad neid ostuotsuste tegemise juures.

Mõte mikro-influencer’ite efektiivsusest võrreldes suurte mõjutajatega võib olla segadusttekitav. Miks teha koostööd kellegagi, kellel on väiksem jälgijaskond?

1. Mikroinfluencerid on usaldusväärsemad

Väiksema jälgijaskonnaga sisuloojad ei ole staarid, nad loovad oma sisu ise ja neile tihtipeale ei maksta postituste eest. Nad käivad tööl ja on õhtuti väsinud, treenivad regulaarselt ja vahel libastuvad, jagavad motiveerivaid sõnumeid ja vahel võitlevad motivatsioonipuudusega – just nagu me kõik. Nad suhtlevad oma jälgijatega, vastavad kommentaaridele, jagavad isiklikke muresid ja rõõme.

Nad on justkui sõbrad sotsiaalmeedias, kellega on lihtne samastuda: seetõttu on jälgijad nende turundussõnumitele ka kordades vastuvõtlikumad kui suurte kuulsuste puhul.

 

2. Kõrgem kaasatus (engagement) ja levik (reach)

Mikro-influencer’itel on kindlate huvide ja sarnaste väärtustega jälgijad, kes moodustavad  ühtse kogukonna, avaldavad aktiivselt arvamust ja räägivad kaasa. Sel põhjusel on väiksema jälgijaskonnaga sisuloojatel 60% kõrgem kaasatus kui suurtel influencer‘itel.

Tänu jälgijaskonna kõrgele kaasatusele saavad mikro-influencer’ite postitused parema positsiooni Instagrami algoritmi silmis ning postitused jõuavad suurema osani jälgijaskonnast. Seega – 100K jälgijaga mõjutaja ja (hästi valitud) 1K jälgijaga saja erineva mikromõjutaja potentsiaalne postituse levik (reach) on sama, kuid kaastus ja sellest tulenev tegelik levik kõrgem.

Ja lõppude-lõpuks: kui toode või bränd on (tänu influencer turundusele) vastava staatuse omandanud, hakkavad nii teised sisuloojad kui ka n-ö tavakasutajad seda vabatahtlikult Instagramis jagama. Seega on tegemist taastootva süsteemiga, mille vilju veel pikalt noppida saab.

 

3. Kõrgem investeeringu tasuvus ja parem sisu

Kui suured staarid võivad ühe Instagrami postituse eest võtta sadu või isegi tuhandeid eurosid, siis mikro-influencer’ite postituse tasu on märgatavalt madalam ja kampaania tulemused tihti paremad. Kui suudad leida üles oma brändi fännid, kes su toodet niikuinii kasutavad ja seda hea meelega ka oma jälgijatele soovitavad, on nad tõenäoliselt valmis kampaanias osalema ka ainult toodete eest.

Veel enam, ambitsioonikad mikro-influencer’id võivad sisu loomisesse märgatavalt rohkem panustada kui kogenud sisuloojad, et end tõestada ning edaspidigi brändidega koostööd teha. Seega võid väiksema tasu eest märgatavalt paremat sisu saada. See muidugi ei ole reegel – kindlasti soovitame enne sisulooja kampaaniasse valimist tutvuda ka tema eelmiste postitustega, et hinnata visuaalide ja kirjelduste kvaliteeti.

Lisalugemiseks:

  Kuidas hinnata influencer turunduse kasumlikkust?
•  Promoty tootekampaaniate case study‘d

 

 

Kas meil on ka mõni case study, et seda kõike tõestada?

Jah, on küll! Näiteks Sutu Straws tegi Promotys tootekampaania, mille tasuks oli pakk pilliroost joogikõrsi. Kampaaniasse kandideeris üle 400 sisulooja ning lõpuks tehti kokku 95 kampaaniapostitust. Peamine eesmärk oli brändi tuntust kasvatada.

Kampaania aitas Sutul jõuda rohkem kui veerand miljoni inimeseni, brändi Instagrami jälgijate arv kasvas lausa 2,5 korda ning hinnaks kaasatuse kohta kujunes vaid 0,02€.

Sutu pilliroost joogikõrred

Eesmärk: Tutvustada Sutu brändi, toodet, kutsuda inimesi Sutu veebipoodi ning vähendada plastiku tarbimist

Tasu: toode (karp pilliroost joogikõrsi)
Postitusi: 95
Levik: 260 307
Meeldimisi: 38 338
CPE (cost per engagement): 0,02€

Kokkuvõtteks: selle asemel, et osta üks postitus ühelt Instagrami kuulsuselt, otsi välja enda valdkonna väiksemad sisuloojad ja tee nendega koostööd. Nii saad väiksema tasu eest kõrgema leviku, rohkem uusi kliente ning rohkem sisu, mida oma kanalites jagada.

Kui artikkel tekitas mõtteid, küsimusi või tahad teada, kuidas sinu ettevõte võiks influencer turundusega alustada, võta meiega ühendust – mõtleme hea meelega kaasa!

Samal teemal: